top of page
  • Фото автораСтільник

Представляємо Членів Журі в Номінації "Живопис"


ПРЕДСТАВЛЯЄМО ЧЛЕНІВ ЖУРІ

Конкурсу творчості дітей та юнацтва Київщини, присвяченого Дню Матері, «СВІТ ПОЧИНАЄТЬСЯ З МАМИ»,

в Номінації «ЖИВОПИС»


Валерій ФРАНЧУК – Голова Журі Номінації «ЖИВОПИС»

Творче кредо: Я творю для того, щоб люди не забували, що в них є душа. А кажуть вона вічна…

Художник (живописець-графік-скульптор).

Член Національної спілки художників України з 1990 року.

Член спілки дизайнерів України з 2014р.

Франчук Валерій Олександрович народився 10 вересня 1950 року в селі Зелена Красилівського району Хмельницької області, Україна. Починаючи з 1980р. навчався і проживає в столиці України м. Київ. Закінчив Київський Державний Художній Інститут (нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури) в 1986 році. З 1986 по 1989рр. працював в графічному цеху Київського комбінату монументального мистецтва з 1990р. на творчій роботі.

З 1983 року проводить активну виставкову діяльність як на території України так і далеко за її межами.

Твори В. Франчука зберігаються в 67 різноманітних державних і культурних закладах,багатьох галереях з них у 29 музеях України і, зокрема:

Національний художній музей України (Київ);

Національний музей історії України (Київ);

Національний художній музей (Львів);

Національний музей Т. Г. Шевченка (Київ):

Національний музей літератури (Київ);

Музей історії Києва (Київ) та інші музеї по всій території України.

Приватні колекції, в яких зберігаються твори В. Франчука знаходяться в Україні та в багатьох країнах світу та на різних континентах.

Художником створено більш як 7000 творів живопису, 2500 графічних робіт і біля 100 скульптур. Твори презентовані на більше ніж 135 групових, республіканських і міжнародних художніх виставок та більше ніж 190 персональних виставок в Україні і за її межами.

Твори опубліковані в 20 персональних каталогах і більш ніж у 29 групових каталогах спілки художників, музеїв, галерей, а також довідково біографічних виданнях.

Найбільш вагомі нагороди і відзнаки:

• премія ім. Василя Стуса (2003)

• лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка (2008)

• орден «За заслуги» ІІІ ступеня (2008)

• орден Святого Архистратига Михаїла УПЦ КП (2008)

• почесне звання Народний художник України (2015)

• почесне звання «Заслужений художник України» (2005)

• нагрудний знак «Знак пошани» (2005)

Техніка і манера виконання мають дуже яскраву ні на кого не схожу манеру виконання, легко авторизуються. Якщо говорити про стиль то у його творчості можна знайти ознаки щонайменше трьох напрямків експресіонізму, імпресіонізму і символічного реалізму.

Його творчість знайшла відгук у щонайменше 380 друкованих рецензіях на 2021р., а кількість публікацій в інтернет виданнях не обліковувалися, але є не менш численні. Твори художника Франчука Валерія вирізняються не тільки різноманітністю технічних прийомів виконання, але і широким спектром тематики. Умовно їх можна розділити на серії і цикли.

Основні серії і цикли творів:

Живопис:

1. Цикл творів «Молюсь за тебе, Україно» (історія козацької доби, Т.Г. Шевченко);

2. Цикл творів «Розгойдані дзвони пам`яті» (цикл створений за оповіданнями матері художника, що пережила часи голодомору-геноциду, який був запроваджений колоніальним радянським режимом на територіях, заселених українцями, для упокорення і фактичного знищення української нації);

3. Серія творів «Пізнання істини» (пошук відповіді на вічні питання людського життя);

4. Серія творів «Чорна-Биль» (усвідомлення Чорнобильської катастрофи, як техногенної катастрофи глобального масштабу);

5. Цикл творів «Осанна творцю світу» (враження від дива світу – природи української землі;)

6. Цикл творів «Плоди саду людського» (гармонійне поєднання душі людини, філософське осмислення буття, портрети);

7. Серія творів «Мир Вам!» (біблійні сюжети);

8. Серія творів «Джерела» 1990 (сюжети українських народних пісень, проведення обрядів і побут українців);

9. Серія творів «Тиша старого міста» (архітектурні пейзажі);

10. Цикл творів «Портал» (роздуми автора про невидимий нам духовний світ);

11. Серія творів «Моя галактика» (ментальні подорожі художника по планетах і їхніх супутниках нашої галактики).

Графіка:

Графіка представлена в різноманітних техніках, наприклад: вугілля, монотипія, офорт, пастель, фломастер, соус, олівець та ін. всього більше 2500 творів 1990-2021р. під об`єднуючою назвою «Етюдник часу».

Скульптура:

Скульптура В. Франчука являє собою твори-інсталяції виконані в основному у 2012-2014р. з дерева в оригінальній манері і матеріалі, що умовно розділяється на серії:

• Серія творів «Візе-Руни» - декоративні композиції;

• серія «Вчора, сьогодні, завтра»,

• серія «Героям небесної сотні»,

• серія «Євангеліє»,

• серія «Кобзар»,

• серія «Притча»,

• серія «Сварги трипільські»,

• серія «Свіча пам’яті»,

• серія «Скіфи».Олена Диба – членкиня Журі Номінації «ЖИВОПИС»

Олена Диба – режисер, українська науковиця, громадська діячка, викладачка КНУКіМ, кандидат педагогічних наук та консультант з питань культури.

Пані Олена закінчила Київський національний університет культури і мистецтв за спеціальністю «Театральне мистецтво» і отримала кваліфікацію «Режисер естради і масових свят» та є організатором та співорганізатор таких заходів як:

- Канівський Міжнародний кінофестиваль ім. Ю. Іллєнка

- Благодійний «Фестиваль котиків»

- Фестиваль талантів «Творчий конкурс на театральній»

- Міжнародний літературний конкурс «Дитяча українська казка XXI ст.» Україна – Угорщина

- Еко-культурний фестиваль «Трипільське коло» м. Ржищів

- Соціально-мистецька акція «Приречені на щастя» . Учасниками заходу є інтегровані театральні колективи з різних країн світу і з України. Акція передбачає творчі зустрічі, практичні семінари, фотовиставки та кінопокази стрічок, героями яких є особи з інвалідністю. м. Київ

- Українознавчі табори СКУМо (Світового конгресу української молоді) в рамках проведення Форуму СКУМо. смт.Ворохта, Івано-Франківської обл.

- Членкиня Товариства Київська «Просвіта» (2021), організатор і режисер заходів в рамках діяльності організації (2020-2022)

Її робота пов’язана із творчою, професійною підготовкою майбутніх фахівців мистецького напрямку соціально-культурної сфериГалина ЄРКО – членкиня Номінації «ЖИВОПИС»

Галина Єрко – кандидат юридичних наук (PhD), громадський діяч, член Союзу юристів Києва, член Міжнародної асамблеї жінок-депутатів, депутат Київської обласної ради. Мисткиня, учасниця міжнародних виставок в Італії, Польщі та благодійних аукціонів.Володимир КОСКІН – член Журі Номінації «ЖИВОПИС»

Володимир Коскін – письменник (поет, прозаїк, публіцист), журналіст, фотограф.

Закінчив Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини.

Працював редактором у видавництві «Магнат» (Київ). Згодом очолив всеукраїнський журнал «Моя половинка» (Київ). З 2006 р. – оглядач всеукраїнської газети «Демократична Україна».

Викладав у Київському університеті ім. Бориса Грінченка фотожурналістику.

Автор понад двох десятків книжок. Починав як поет («Книга віршів про кохання»(1986), «Земне і небесне» (1988), згодом ствердився як прозаїк. Серед виданих книжок: «Пекельним колом» (2000), «Позбавлені долі» (2003), «Королі афер» (2007), «Йоржі атакують!» (2011), «Бранці Землі, або Нашестя змій» (2013), «Криниця при дорозі» (2015), «Ірпінський Парнас» (2016), «Друзки і самоцвіти» (2016) «Плутяги» (2016), «Вишневий лікер» (2016), «Жерсть», «Містифікатор» (2017), «Валіза макової соломки» (2017), «Хохми і шрами» (2018), «Азбука української літератури» (1918), «Усюди сущі коти» (2020), «Річка-пам’ять Ірпінь» (2019).

Жанрово – це детективи, фентезі, мелодрама, історія, краєзнавство, літературознавство.

У творчому доробку В. Коскіна є нариси про відомих людей України. Він створив велику низку інтерв'ю (майже 700) з письменниками — Борисом Олійником, Іваном Драчем, Михайлом Сидоржевським, Юрієм Щербаком, Анатолієм Дімаровим, Юрієм Логвином, Леонідом Горлачем, Тарасом Федюком, Павлом Вольвачем, Степаном Процюком, Сергієм Грабарем, Миколою Славинським, Анатолієм Жиколом, Юрієм Мушкетиком, Михайлом Слабошпицьким, Володимиром Білінським та іншими.

Художню прозу друкував у журналах «Дніпро», «Київ», «Віче».

Двічі лауреат Черкаського обласного літературного конкурсу «Сонячні кларнети».

Двічі лауреат Всеукраїнського літературного конкурсу «Літературний Олімп».

Член Національної спілки журналістів України (1995) і Національної спілки письменників України (2012).

Добірки світлин В. Коскіна опубліковано в журналах «Київ», «Журналіст України», «Музичне життя», в газетах «Демократична Україна», «Слово Просвіти», «Дзеркало тижня», «День». Проект «Руки письменників» регулярно друкувався в «Українській літературній газеті» – понад сто світлин.

Автор персональних фотовиставок «Руки письменників», «Ірпінське диво», «Подвійна краса», «Феномен Приірпіння», «Фотографія як живопис», «Життя як творчість».

Війну Росії проти України висвітлює у слові (репортажі, щоденник, поетичні добірки, оповідання) і фотографіях, у численних інтерв’ю світовим ЗМІ.Хелен ПОЛІЩУК – членкиня Журі Номінації «ЖИВОПИС»


Хелен Поліщук – канадійська режисерка українського походження, активна діячка української діаспори у Торонто, авторка багатьох творчих робіт з питань культури, сценаристка багатьох фільмів (Україна-Канада).

Сценаристка, поширювачка українське світом.

Монтує, творить фільми, мріє про свої книги для дітей про історію.

Оксана ФУРЛЕТ – членкиня Журі Номінації «ЖИВОПИС»

Оксана ФУРЛЕТ народилася на Львівщині. У 1983 р. закінчила художньо-графічний факультет Одеського державного педагогічного університету. Виставкову діяльність розпочала 1995 р. участю у Всеукраїнських виставках «Мальовнича Україна». У 2000 р. разом із родиною оселилася під Києвом, у м. Буча, де сьогодні працює керівником мистецького гуртка Бучанського Центру позашкільної роботи.

Оксана Фурлет – художник в повному розумінні цього слова, людина, яка пише і творить! А створює вона в першу чергу емоції і настрій. В її чарівних творах відчувається простір і повітря. Насичені і в той же час м'які кольори посилаютьглядачеві потік, наповнений світлою енергією і гармонією.

Війна, не зважаючи на усі труднощі, які прийшлося її родині включно з пограбуванням пережити, не зламала творчу наснагу Майстрині. Вона й далі передає своє позитивне бачення світу вихованцям, роботи яких отримують відзнаки навсеукраїнському та міжнародному рівнях.Віталій ХОМА – член Журі Номінації «ЖИВОПИС»


Віталій Хома – митець, дизайнер. Закінчив Національну Академію Образотворчого Мистецтва та Архітектури.

Співпрацював з Датським комітетом з питань біженців на окупованих територіях України( Danish Committee for Refugees).

В З 2019р. учасник міжнародних Арт резиденцій, зокрема: Airjentum Hoja de Ruta. Sevilla. Spain. 2019. Petra Air. Cavala. Greece.2021.

В 2021 отримав Міжнародне Гранд Прі ,,Печерські Каштани 2021,,.

У 2007 р. Переможець Міжнародного конкурсу розробки Дизайну від компанії Kleynod. В 2022 році учасник 3 Антивоєнних Арт експозицій у Великобританії: в Лондоні, в Оксфорді та Ковентрі.Анастасія ЧЕМІКОС – членкиня Журі Номінації «ЖИВОПИС»


Анастасія Чемікос народилася в Києві. У 1985 р. закінчила Художнє училище, а у 1991 р. – Національну академію мистецтв України.

З 1987 р. брала участь у численних колективних виставках в Україні, Росії, Чехії, Болгарії, Італії, Канаді, Німеччині, США в галузі станкової графіки, живопису, книжкової ілюстрації та графічного дизайну.

Кар'єру художника розпочала в Канаді у 1995 році. У 2002 та 2003 роках брала участь у канадських акварельних виставках «Open Water 77» та «Open Water 78». Картина Анастасії «Весна йде» була нагороджена премією Curry’s Art Store Award за акварельний живопис високого рівня.

Анастасія живе і працює в Торонто. Регулярно бере участь у мистецьких виставках у Канаді та США. У неї є художня школа Ana’s art school, де вона передає свої знання про мистецтво підростаючому поколінню.

Анастасія малює переважно двома засобами – аквареллю та змішаною технікою. Її сюжети охоплюють широкий спектр: квітковий натюрморт, мультикультурні теми з особливим інтересом до квітів, ікони та інші композиції, що зображують фантастичні образи та світ мрій.

У 2004 році Анастасія обійняла посаду арт-директора та співвласника Sunflower Art Gallery. З 2006 року Анастасія працює графічним дизайнером і вільним художником. Після закінчення у 2012 році Humber College отримала сертифікат Digital Graphic Design.

38 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page