top of page
  • Фото автораСтільник

Культурно-естетичне виховання – рушійна сила патріотично-громадянського становлення особистості...

Оновлено: 19 лют.

КУЛЬТУРНО-ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ – РУШІЙНА СИЛА ПАТРІОТИЧНО-ГРОМАДЯНСЬКОГО СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ УКРАЇНЦЯЗ такою доповіддю 15 лютого 2023 р. мав нагоду виступити перед учасниками Міжрайонного семінару-практикуму на тему: «Національно-патріотичне виховання учнів засобами козацької педагогіки, екологічної, краєзнавчої та художньо-естетичної роботи», що проходив в стінах Малютянської гімназії Боярської ОТГ (https://malut.school.org.ua/).

У своєму слові зупинився на важливому питанні узгодження понять, що дозволяє уникнути непорозумінь і не гаяти час для реалізації того чи іншого проекту («Визначайте значення слів – і ви позбавите світ від половини його помилок» зазначив французький філософом Б. Паскалем ще у ХVII ст.).

Постарався дати тлумачення кожного слова, з яких складається назва доповіді. Особливу увагу приділив таким поняттям, як «культурно-естетичне виховання», «патріотично-громадянське становлення особистості Українця», «гідність» тощо.

Вони для Всеукраїнської інноваційної освітньої платформи «Сходи в Майбутнє» (https://www.facebook.com/futureshody) не просто слова. Вони є нашим дороговказом вже понад 10 років. Нами проведено понад 130 заходів патріотичного спрямування.

Саме плекання юного покоління українців шляхом культурно-естетичного виховання через залучення до мистецтва є також одним із найголовніших завдань Програми «ЖИТТЄСТВЕРДЖЕННЯ» Коаліції «ГОСТОМЕЛЬЩИНА – ПРОСТОРИ МРІЙ» (https://gostomel.pro), однією із цеглинкок якої є Арт-Колекція «СТІЛЬНИК» (https://www.stylnyk.com).

Зупинився на основних завданнях СТІЛЬНИКа, проілюстрував кількома прозірками доробки дітей, в яких відображено їх мрії та бажання, нашу міжнародну співпрацю (Оберіг пані Х. Поліщук, який став символом Арт-Колекції), наші здобутки, висловив подяку усім, хто з нами творить добро, запросив й далі «НАПОВНЮВАТИ ЧАРУНКИ СТІЛЬНИКА ЩАСТЯМ ДІТЕЙ».

У виступі дітей, словах педагогів було приємно бачити і чути наскільки плідною є національно-патріотична, культурно-виховна робота в ліцеї. І це закономірно. Адже поруч зі школою функціонує Музей Миколи Пимоненка (https://www.facebook.com/profile.php?id=100084123027889), який учасники семінару-практикуму відвідали і ознайомилися з творчістю знаного майстра пензля.2 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page